יוסי שדה

עוד בשנת 1998 יוסי שדה הקים את חוות שדה בר מתוך מחשבה אחת ברורה. רצון עז לסייע לבני נוער במצוקה להשיג לעצמם עתיד יפה יותר. בעזרת ההכוונה שלו, המשפחתיות של דיירי החווה ותשומת הלב לצרכים של כל בן נוער, מצליח יוסי שדה לגרום לבני נוער רבים לצאת מהמצוקה בה שרו כל חייהם.

למי שעדיין לא הספיק להכיר את אחד מהאנשים היותר חשובים שקם ו"יצא מהקופסא" לטובת הנוער בישראל  בעיקר באזור גוש עציון, הרי שמאמר זה יסקור עבורו חלק מחייו של איש מיוחד, משכמו ומעלה העונה לשם יוסי שדה.

יוסי שדה והקשר לחוות שדה בר

יוסי הקים בשנת 1998 את חוות שדה בר. העמותה שהייתה חלק ממפעל חייו של יוסי שדה, שימשה כגוף ייצוגי עבור הפעילות השוטפת של החווה המדהימה הזו. לאורך שנות פעילות החווה הממוקמת סמוך לישוב נוקדים ועד היום,

למה הוקמה שדה בר?

מטרות העמותה העיקריות הם לטפל בנוער ללא קורת גג. רק לשם כך, העמותה אותה הקים יוסי, קבלה את השטח מהחטיבה להתיישבות שבהסתדרות הציונית.

כך בדיוק יכול היה יוסי להגשים את החלום הגדול שלו, לעזור לבני נוער ולאנשים צעירים שלא מוצאים את מקומם בחברה, לבנות ולהיבנות במקום היפה והמקסים הזה שנקרא חוות שדה בר.

יוסי וחוות הנוער

יוסי רוצה להקים חווה לנוער שלא מצא את דרכו, לצורך הקמת החווה בשנת 1998 מקים יוסי את עמותת בית עציון שנועדה לספק את הבית, הכתובת לבני נוער ללא קורת גג. החווה גדלה והתרחבה לאור הביקוש הענק של נערים רבים להגיע אל החווה, הנערים הרבים מוצאים בה מפלט מחיי יומיום לא פשוטים, מוצאים ביוסי מורה דרך וטעם טוב יותר לחיים. מסביב לחווה סוסים ושפע בעלי חיים, שדות וטבע ובעיקר אנרגיה של בית ועיניין חדש, אחר בחיים.

התודה ליוסי שדה

לא רבים יודעים, בחווה שניהל יוסי שדה התחנכו במהלך כל שנות הפעילות מאות נערים שעבדו בחווה, טיפחו אותה וייצרו מרקם חיים שכיף לפגוש על בסיס יומי. הנערים שהגיעו ממסגרות שליליות גילו עולם אחר, טוב יותר, בו לכל נער יש את המקום לפרוח. נערים רבים המשיכו לבקר ולעבוד בחווה גם לאחר סיום הלימודים, הקשר והמקום הלבבי השאיר אותם בקשר הדוק למקום שעשה עימם חסד.

יוסי שדה – מלווה בני נוער בכל עת

בני הנוער במצוקה שמקבלים את התמיכה של חוות שדה בר נהנים ממנה גם לאחר גיל 18 במידה והם זקוקים לכך, זאת בניגוד למקומות רבים אחרים. זו הדרך של יוסי להראות להם שהם מקבלים ממנו מענה אמתי ולספק להם תחושת משפחתיות שאין דומה לה.

יוסי מלמד ומשריש שהקשר לארץ מתחזק ע"י עבודה בשדות בחממות ובמטעי הזיתים  שבשטח החווה, דרך עבודה זו לומדים הנערים, שיעור חשוב בעבודה קשה ואחריות.

בזכות הטיולים הרגליים ומחנות ההישרדות הרבים ברחבי הארץ מתפתחת בנפשם של הנערים מסירות לארץ שבאה לידי ביטוי מאוחר יותר בשירותם הצבאי. כך, מתגייסים כל הנערים לצה"ל, רובם משרתים ביחידות העילית של צה"ל ורבים שירתו ומשרתים כקצינים ביחידות

לאורך השנים סייע יוסי שדה לאינספור בני נוער ולקח את מסלול החיים שלהם למקום הרבה יותר חיובי. בעזרתו הצליחו לא מעט בני נוער לצאת מהמצוקה בה היו, למצוא מקום לישון בו וליהנות מחוויה לימודית מעשירה בחוות שדה בר. יוסי הופך את חייהם של בני הנוער להרבה יותר חיוביים ומסייע להם להיות במקום הרבה יותר טוב בעצם.

יחס אישי לבני נוער במצוקה

דבר עיקרי שמאפיין את בני הנוער שמגיעים אל חוות שדה בר שליוסי שדה זה עצם היותם מסוגלים לקבל מיוסי יחס אישי ונעים. כל אחד מכם יכול להיות בטוח כי יוסי שדה יהיה לרשותם ויוכל לסייע להם בכל עניין שישנו. כך הם מסוגלים להתמודד עם אתגרים שונים בחיים ומתוך הבנה כי יש אדם שניתן לסמוך עליו.

לימוד של עקרונות וערכים בשהות בחווה

כל בני הנוער שנמצאים בחוות שדה בר נחשפים לערכים ולעקרונות אשר יוסי שדה מנסה להנחיל להם. בין היתר הוא מלמד אותם את החשיבות בהתמדה, עבודה קשה, הדרך למציאת מוטיבציה, אהבת הארץ ועוד. כך מסוגלים אותם בני נוער לקום בכל בוקר עם תחושה של מטרה ורצון להשיג את היעד שהציבו לעצמם. יוסי מסוגל לגרום לבני נוער רבים לראות את החיים שלכם בצורה שונה לחלוטין ממה שהיו רגילים אליה עד כה.